बॉसफोरस एक्सप्रेस पुन्हा सुरू झाली

बोगाझी एक्सप्रेसने पुन्हा उड्डाण सुरू केली
बोगाझी एक्सप्रेसने पुन्हा उड्डाण सुरू केली

Boğaziçi Ekspresi Yeniden Seferlerine Başladı; Bakan Turhan, ”TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğü hizmet yelpazesini ve kalitesini her geçen gün genişletiyor”.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ankara ile Arifiye (Sakarya) arasında yüksek hızlı trenlerin duruşunun olmadığı ara istasyonlardaki ulaşım ihtiyacını karşılayacak Boğaziçi Ekspresi’nin, 08 Aralık 2019 tarihinden itibaren yeniden seferlerine başladı.

Boğaziçi Ekspresi, ilk seferini gerçekleştirmek üzere saat 08.15’te Ankara’dan hareket etti. Yaklaşık 6 saat süren yolculuğun ardından tren, 14.30’da Arifiye’ye ulaştı.

नागरिकांचे मंत्रालय म्हणून सर्व प्रकारच्या प्रवासाची काळजीपूर्वक काळजी घेणे व वायएचटी'लरच नाही तर पारंपारिक मार्गानेही नवीन गाड्यांसह नवीन सेवा सुरू केल्याचे ते म्हणाले.

Bakanlığa bağlı TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğünün hizmet yelpazesini ve kalitesini her geçen gün genişlettiğini belirten Turhan, ekim ayında Göller Ekspresi’nin hizmete girdiğini, Dünya Engelliler Günü öncesi engelli vatandaşların eli ayağı olacak “Turuncu Masa Hizmet Noktası” uygulamasının başlatıldığını hatırlattı.

YHT ile 52.4 milyon yolcu taşındı

Turhan, ilk YHT’nin hizmete girdiği 2009’dan bu yana 52,4 milyon yolcu taşındığı bilgisini vererek, bu trenlerin yanında konvansiyonel hatlarda işleyen anahat ve bölgesel trenlerin de hatırı sayılır miktarda yolcuya hizmet verdiğini bildirdi.

Vatandaşların ulaşım taleplerini imkanlar ölçüsünde yerine getirerek, hayatlarını kolaylaştırmaya çalıştıklarını vurgulayan Turhan, bu amaç doğrultusunda 1 Şubat 2013’te seferlerine ara verilen Boğaziçi Ekspresi’nin, Ankara- Arifiye (Sakarya) arasında YHT’lerin durmadığı ara istasyonlardaki ulaşım ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Turhan, şunları kaydetti: “Gündüz işletilecek Boğaziçi Ekspresi ile seyahat süresi yaklaşık 6 saat olacak. Ankara’dan saat 08.15’te kalkacak tren, Arifiye’ye 14.27’de varacak. Arifiye’den ise 15.30’da hareket edecek tren, Ankara’ya 21.34’te ulaşacak. 240 yolcu kapasitesi bulunan Boğaziçi Ekspresi, 4 pulman vagondan oluşacak. YHT’lerin durmadığı büyüklü küçüklü 16 gar ve istasyonda yolcu bindirip indirecek ekspresin, talebin çok olması halinde yolcu kapasitesi artırılacak.”

Bakan Turhan, “Konforlu ve keyifli yolculuk sunacak olan Boğaziçi Ekspresi’nin en uzak mesafe ücreti 55 lira olarak belirlendi.” dedi.

İlk seferine 08 Aralık 2019 tarihinde saat 08.15’de Ankara’dan başlayan Ekspres, Sincan, Esenkent (dönüşte duruşu var) Temelli, Polatlı, Beylikköprü, Biçer, Sazak, Yunusemre, Beylikova, Alpu, Eskişehir, Bozüyük, Karaköy, Bilecik, Vezirhan, Osmaneli, Alifuatpaşa, Doğançay’da duruş yapacak. (TCDD Taşımacılık)

Boğaziçi Ekspresi Güzergah Haritası

रेल्वे बातमी शोध

टिप्पणी करणारे प्रथम व्हा

टिप्पण्या