अंकारा, सेकंड स्टॉप मध्ये सोशल कोऑपरेटिव्ह ट्रेनिंग अँड प्रमोशन ट्रेन पोहोचली

सोशल कोऑपरेटिव्ह एज्युकेशन आणि पब्लिकिटी ट्रेनने अंकाराला आपला दुसरा स्टॉप गाठला
सोशल कोऑपरेटिव्ह एज्युकेशन आणि पब्लिकिटी ट्रेनने अंकाराला आपला दुसरा स्टॉप गाठला

Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen “Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi” kapsamında Sosyal Kooperatif Eğitim ve Tanıtım Treni 05 Nisan 2019 tarihinde Bakan Ruhsar PEKCAN’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış programı ile ilkbahar seferine başladı. İstanbul’da üç gün süren etkinliklerin ardından Sosyal Kooperatif Treni ikinci durağı olan Ankara’ya ulaştı.

Sosyal Kooperatif Treni Ankara Garına Varış ve Karşılama Töreni bugün Esnaf ve Sanatkar Genel Müdürü Necmettin ERKAN, TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail ÇAĞLAR, Kooperatif Temsilcileri, Esnaf ve Sanatkâr Meslek Kuruluşlarının temsilcileri ve Ankaralıların katılımı ile Ankara Garı’nda gerçekleşti.

Genel Müdür Erkan törende yaptığı konuşmada dünyada giderek yayınlaşan sosyal kooperatiflerin önemine dikkat çekerek şunları kaydetti:

“Ülkemizde özellikle, sağlık ve eğitim alanlarında kâr amacı gütmeden hizmet veren, saygın kurumlarımız mevcuttur. Faaliyetlerini kâr amacıyla değil sosyal fayda üretmek amacıyla yürüten sosyal kooperatifler de, son yıllarda başarılı örneklerle dikkat çekiyorlar. Toplumsal fayda hedefini girişimci bir ruhla buluşturan sosyal kooperatif modeli Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere giderek popüler hale geliyor.

Sosyal kooperatif, bizim yeni duymaya ve kullanmaya başladığımız bir deyim. Ancak, bu modelin özünü oluşturan ortaklık, birlik ve beraberlik ruhu bizim için yeni değil, aksine oldukça köklüdür. Biz, üretirken de tüketirken de kalabalık olmayı, paylaşmayı, birbirinin yardımına koşup yarasını sarmayı milli bir karakter olarak nesiller boyu taşımış bir milletiz. Sosyal kooperatifçiliğin gelişip yaygınlaşması için gerekli olan maya toplumumuzda mevcut.

Başta Genel Müdürlüğümüz olmak üzere diğer kamu kurumlarımız ve sivil kuruluşlarımızla birlikte bize düşen bu işin doğru bir şekilde anlatılmasıdır. Bunun için Genel Müdürlüğümüzün Sosyal Kooperatifçilik Tanıtım, Eğitim, Geliştirme ve Uygulama Projesi çerçevesinde sosyal kooperatifleri halka tanıtacak bu yolculuğun, başarıyla tamamlanmasını temenni ediyorum” dedi.

लेव्हेंट एल्मास्ता बद्दल
RayHaber संपादक

टिप्पणी करणारे प्रथम व्हा

टिप्पण्या

ही साइट स्पॅम कमी करण्यासाठी अकिस्मेट वापरते आपल्या टिप्पणी डेटावर प्रक्रिया कशी केली जाते ते जाणून घ्या.