बरसा येथे महिलांसाठी याचिका दाखल केली गेली

Bursa’da kadınlara pembe vagon için imza kampanyası başlatıldı :Sosyal medyada bir erkek tarafından Bursa’da metro seferlerinde kadınlar için pembe vagon uygulamasının başlatılması talebiyle imza kampanyası başlatıldı.

Sosyal medyada başlatılan kampanyada şu ifadelere yer verildi:

“Pembe vagonla cinsel istismara son! Bursa’da metro ve otobüs kullanımının artması ve insanların toplu taşımaya yoğun ilgi göstermesi nedeniyle, istismar olayları ciddi oranda arttı.

BURSA’YA PEMBE VE YEŞİL VAGONLAR…

Metroların ciddi doluluk oranlarına ulaşması ,kadınların metrolarda rahatsız ortamlarda kalması nedeniyle oluşturduğumuz bu projeye katılımlarınızı bekliyoruz.

Diğer illerde bu uygulamaların yürürlüğe girmesi, Malatya’da pembe trambüslerin kullanıma başlaması ve insanlarımızın rahat nefes alması nedeniyle pembe ve yeşil vagonların Bursa ulaşımında kullanılmasını talep ediyoruz.”

YOLCULAR TEPKİ GÖSTERDİ!

Bursada Bugün muhabirinin, pembe vagon talebiyle ilgili görüşünü aldığı Bursaray yolcusu kadınlardan biri “Bizi her yerden tecrit etmek istiyorlar. Bursa’da belediyenin görevi herkesin insanca koşullarda işine, evine gitmesini sağlamak olmalı. Pembe vagon gelince kadınlar tacize, tecavüze uğramayacak; cinayetlere kurban gitmeyecek mi? Kadını her koşulda ikinci sınıfa iten zihniyeti şiddetle lanetlemek gerekiyor. Bu kampanyayı da bir erkeğin başlatması son derece düşündürücü değil mi?” açıklamasını yaptı.

Bursada Bugün muhabirine konuşan bir erkek yolcu da, “Herkesi tacizci olarak düşünen zihniyet toplumu bölmeye, insanları ötekileştirmeye çalışıyor. Ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar Türkiye Ortadoğu’ya dönmeyecek. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı insanları balık istifi yolculuktan kurtarsın her şeyden önce. Bu ulaşım mantığı ile erkekler de belediyenin tacizine uğruyor” dedi.

स्रोतः मी www.bursadabugun.co

रेल्वे बातमी शोध

2 टिप्पणी

  1. इमेलचे पूर्ण प्रोफाइल पहा तो म्हणाला:

    Sadece aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. Bu talep kadınlardan mı yoksa nedenleri ne olursa olsun kadınlarla aynı vagonda seyahat etmeyi tercih etmeyen erkeklerden mi geliyor. Eğer talep kadınlardansa sözüm yok, erkeklerdense bence kadınlara özel pembe vagon yerine erkeklere özel siyah vagon uygulaması yapılmalı.

  2. BEN HAYIR DİYORUM AYRIMA ÇOK İSTİYORSANIZ SAPIK OLAN ERKEKLERİNİZİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE KÜPELETTİRİN…

टिप्पण्या