यूएसए मध्ये विस्फोटित तेल विस्कळीत ट्रेन

ABDde Petrol Yüklü Tren Patladı :ABD’de ham petrol yükü trenin patlaması sonucu alev ve dumanlar gökyüzünü kapladı.ABD’nin Kuzey Dakota eyaletinin Casselton kenti yakınlarında ham petrol yüklü bir trenin başka bir trene çarpması sonucu meydana gelen kazada patlayan petrol yüklü vagonlardan çıkan alev ve dumanlar gökyüzünü kapladı. Kazayla ilgili açıklama yapan BNSF Demiryolları Sözcüsü Amy McBeth, hububat yüklü bir trenin yan taraftaki demiryolu hattının üzerine devrildiğini ve kendi hattından geçmekte olan 106 vagonluk ham petrol yüklü trenin devrilmiş trene çarpması sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi.
2 saat süren patlamalarda kaza mahalline 1,5 kilometre mesafedeki Casselton kentinde evlerin sallandığı ve patlama sonrası gökyüzüne yükselen siyah duman kitlesinin 25 kilometre mesafeden görülebildiği kaydedildi. Ham petrol yüklü trenin en az 7 vagonunun patladığı kazayla ilgili olarak 2 bin 500 nüfuslu Casselton kenti sakinlerine tedbir amaçlı evlerinden dışarı çıkmamaları uyarısı yapıldı.
ABD’nin Kanada sınırında bulunan ve büyük petrol sahalarını barındıran Kuzey Dakota eyaleti, ülkenin petrol üretiminin en hızlı arttığı eyalet konumunda bulunuyor.

रेल्वे बातमी शोध

टिप्पणी करणारे प्रथम व्हा

टिप्पण्या