टेक्सिम मेट्रो स्टेशनवरील डिटेक्टरची भीती

Taksim Metro İstasyonunda dedektör dehşeti :Taksim metrosunda meydana gelen olayda, 20 yaşındaki metro yolcusu Aykut Kelek, tartıştığı güvenlik görevlisinin metal dedektörünü başına vurmasıyla yaralandı. İlk müdahalesi yapılmasının ardından hastaneye kaldırıldı. Hastaneden taburcu edilen genç, güvenlik görevlisinin şikayetçi olması sebebiyle gözaltına alındı
Taksim Metro İstasyonu içinde dün akşam saat 18.00 sıralarında Aykut Kelek (20) ve kardeşi Yasin Kelek güvenlik görevlileri tartıştı. Taksim metro istasyonunda, kavga ettiği güvenlik görevlisinin kafasına el dedektörüyle vurması yüzünden kafasından yaralanan Aykut Kelek, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi. Kafasına 10 dikiş atılan Kelek, güvenlik görevlisinin de kendisinden şikayetçi olması nedeniyle gözaltına alındı.
Taksim Polis Merkezi’nde ifadesi alınan güvenlik görevlisinin, turnikelerden kaçak olarak geçen kardeşleri engellemeye çalışırken, Aykut Kelek’in kendisine kafa attığını, kendisini korumak için salladığı el dedektörünün Kelek’in kafasına isabet ettiğini, kasti olarak vurmadığını belirttiği öğrenildi.
Güvenlik görevlisinin de kendisinden şikayetçi olması üzerine, hastaneden taburcu edildikten sonra gözaltına alınan Aykut Kelek, polis merkezinde verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı. Güvenlik görevlisi hala Beyoğlu Polis merkezi’nde bulunurken, savcının talimatının beklendiği öğrenildi.
SOKAKLARDA YAŞIYORUZ
Yaralı Aykut Kelek’in kardeşi Yasin Kelek güvenlik görevlilerine tepki gösterdi. Ağabeyiyle birlikte güvenlik görevlileriyle tartıştığını belirten Yasin Kelek şunları söyledi: “Bizim annemiz babamız yok. Sokaklarda yaşıyoruz. Bir AKBiL yüzünden güvenlik görevlisi benim kafama vurdu. Ağabeyim de tepki gösterince, elindeki dedektörle abimin kafasına vurdular. Ağabeyim beyin kanaması geçiriyor” Güvenlik görevlisi polis tarafından gözaltına alınarak Taksim Polis Merkezi’ne götürüldü.
METRO GÜVENLİĞİNE UÇAN TEKME KAMERADA
Mendil sattıklarını ve paraları olmadığı için turnikelerden akbil basmadan geçtiklerini iddia eden iki kişinin tinerci oldukları iddia edildi. Metro İstasyonunun güvenlik kamera kayıtlarına yansıyan görüntülerde, iki gencin istasyona gelişleri ve ardından seri bir şekilde turnikelerden atlayarak içeri girdikleri net bir şekilde görülüyor. Bu sırada devreye giren güvenlik görevlileri ile iki kişi arasında tartışma yaşanırken gençlerden Aykut Kelek’in yaşanan itiş kakış sırasında güvenlik görevlisini tekmeyle ittiği ve görevlinin aldığı darbenin etkisiyle turnike korumalarına çarptığı görülüyor. Aldığı sert darbe üzerine Kelek’in üzerine giden güvenlik görevlisinin genci etkisiz hale getirmek için elindeki bir cisimle vurduğu görülüyor.

रेल्वे बातमी शोध

टिप्पणी करणारे प्रथम व्हा

टिप्पण्या